آیفون تصویری تابا

تعمیر آیفون تصویری تابا

ما در این مقاله به طور کامل درباره تعمبر آیفون تصویری تابا توضیح دادیم.

تابا الکترونیک از قدیمی ترین شرکت های تولید آیفون تصویری در ایران می باشد.

این شرکت ابتدا با ساخت دربازکن های صوتی و قفل و ترانس کار خودرا شروع کرد.

از محاسن محصولات شرکت تابا می توان به کیفیت بالای صدای رفت و برگشت و استفاده از قطعه های مقاوم در قفل و ترانس اشاره کرد که ترانس و قفل ساخت شرکت تابا بعد از گذشت سالیان متمادی به خوبی در حال کارکردن می باشند.

تعمیر آیفون تصویری تابا

آیفون های تصویری تابا برخلاف آیفون های تصویری چهار سیمه دیگر، نحوه عملکرد متفاوتی دارد و نیاز به بررسی دقیق تری است.
تعمیر آیفون تصویری تابا به سه قسمت کلی تقسیم بندی می شود:

  • تعمیرات مانیتور آیفون تابا
  • تعمیرات پنل بیرونی آیفون تابا
  • تعمیرات سیم کشی آیفون تابا

همان طور که گفنه شد آیفون های تصویری تابا برعکس دیگر آیفون های تصویری از ترتیب سیم های چهار به یک برخوردار می باشد.

بدین صورت که سیم شماره یک در آیفون تابا همان سیم شماره چهار در دیگر آیفون های تصویری است.

در آیفون های تصویری تابا برق دوربین پنل از ترانس بیرونی گرفته می شود در حالی که در آیفون های تصویری دیگر برق دوربین از آیفون داخلی تغذیه می گردد.

ما همچنین در مقاله های قبلی به طور کامل درباره تعمیر آیفون تصویری توضیح دادیم.

برد تغذیه در آیفون تابا

آیفون های تصویری تابا مثل آیفون های تصویری چهارسیمه دیگر جهت تغذیه مانیتور داخلی واحدها از برد تغذیه سوییچینگ استفاده می کنند که وظیفه اصلی این بردها تغذیه مدار صوت و مدار تصویر می باشد که جهت روشن نمودن هر آیفون تصویری از برد تغذیه استفاده می نمایند.

تعمیر آیفون تصویری تابا

دلیل بهره گیری از بردهای سوییچینگ در مدارهای آیفون تصویری تابا نیازی است که به ولتاژهای متغیر و با آمپر متفاوت جهت تغذیه عوامل گوناگونی همچون ورودی رگولاتورها و فرمان برای باز کردن درب و فرمان برای رله می باشد.

ما همچنین در مقاله های قبلی به طور کامل درباره تعمیر آیفون تصویری آلدو توضیح دادیم.

تعمیرات برد صدا در آیفون تصویری تابا

آیفون تصویری تابا دارای اجزای تشکیل دهنده مشترکی بین آیفون های دیگر مانند برد صدا می باشد که اصلی ترین بخش یک آیفون تصویری را ایجاد می کند و وظیفه این قطعه ارتباط بین کلیه بخش های یک آیفون تصویری است.

به طور کلی وظایف برد صدا در آیفون تابا به صورت زیر است:

  • رگوله کردن ولتاژ برای تغذیه برد تصویر
  • سوییچ کردن همه بخش ها
  • ارتباط بین برد تغذیه با بقیه قسمت ها
  • ارتباط بین دهنی آیفون با مدار آمپلی

تعمیر آیفون تصویری تابا

بردهای صوت تابا به دو نوع از لحاظ تجهیزات الکترونیکی تقسیم بندی می شوند:

  • برد SMD
  • برد DIP
  • برد صوت آیفون تابا نوع SMDK

بردهای صوت SMD، تجهیزاتی به مراتب کوچک شده بردهای دیپ هستند.

این نوع از بردها از نظر کارایی نویز و پارازیت کمتری دارا هستند و انرژی کمتری به صورت گرما درآن هاهدر می رود و همین موجب می شود تا طول عمر بالاتری در مقایسه با بردهای دیپ داشته باشند.

برد صوت آیفون تابا نوع DIP: این بردها در تعمیرات تخصصی آیفون تابا، بسیار راحت تر تعمیر می شودند ولی نسبت به بردهای SMD کمی دارای نویز بیشتر و دارای حرارت هدر رفته بیشتری می باشند.

ما همچنین در مقاله های قبلی به طور کامل درباره تعمیر آیفون تصویری الکتروپیک توضیح دادیم.

روش عیب یابی و تعمیر آیفون تصویری تابا 

مانیتور تابا تصویر نداشته و روشن نمی شود چیکار کار های انجام بدهیم: اگر با روشن کردن کلید پاور روی مانیتور هیچ نشانه ای مشاهده نمی کنید بایستی ابتدا برق ورودی به مانیتور آیفون تصویری تابا را کنترل نمایید.

ممکن است که برق شهری تا پشت مانیتور از بخشی قطعی داشته باشد. اگر برق مانیتور آیفون تصویری مشکلی نداشت ایراد از مانیتور دربازکن تصویری است و باید به شرکت سرویس دهنده خدمات تعمیرات آیفون تابا مراجعه نمایید تا رفع اشکال انجام شود.

مانیتورتابا تصویر جلوی درب را نمایش نمی دهد ولی روشن می شود با روشن کردن دکمه پاورمانیتو، مانیتور باید با روشن گردد ولی اگر تصویر جلوی درب را نمایش نمی دهد در این مشکل دو حالت را بررسی خواهیم کرد:

اگر صفحه نمایش مانیتور تابا روشن شود و شما بتوانید وارد منوی تنظیمات شوید ولی فقط تصویر جلوی درب نمایش داده نمی شود یکی از موارد فوق اتفاق افتاده است. ممکن است سیم قهوه ای رنگ بین مانیتور و پنل درب قطع شده باشد.

تعمیر آیفون تصویری تابا

سیمی که بین مانیتور و پنل صداها رد و بدل می شود، سیم زردی که مربوط به صدا است باید چک شود تا قطعی نداشته باشد و شما می توانید جای سیم زرد که سیم صدا است را با سیم قهوه ای که سیم تصویر است در هر دو سمت مانیتور و پنل درب را جابجا نمایید.

اگر با انجام این عمل مشاهده نمودید که تصویر نمایش داده شد ولی باز هم صدا ندارید ایراد از کابل ارتباطی بین پنل و مانیتور است.

حالت دیگر ممکن است منبع تغذیه آیفون شما معیوب باشد.

اگر منبع تغذیه آیفون تصویری خراب باشد در داخل منزل شما صدای زنگ مانیتور را می شنوید و با برداشتن گوشی قادر خواهید بود با مراجعه کننده جلوی درب حرف بزند ولی تصویر فرد روی صفحه نمایش مانیتور نشان داده نمی شود و نیز قفل درب بازکن هم کار نمی کند.
حالت دیگر ممکن است که دوربین پنل یا حتی برد صفحه داخل پنل درب و برد LCD یا برد صدا داخل مانیتور معیوب باشد.

اگر صفحه نمایش مانیتور تابا روشن نشود و شما نتوانید وارد منوی تنظیماتش شوید، در این صورت ال سی دی یا برد ال سی دی و یا برد صدای داخل مانیتور ایراد دارد.
در این مواردی که پنل، منبع تغذیه یا مانیتور آیفون تصویری مشکل پیدا کرده است این قطعه ها را باید به نمایندگی محصولات تابا تحویل دهید تا مشکل توسط تکنسین متخصص در این حوزه برطرف گردد.

ما همچنین در مقاله های قبلی به طور کامل درباره تعمیر آیفون تصویری سیماران توضیح دادیم.

سیم بندی مابین پنل درب و مانیتور آیفون تصویری تابا

سیم قهوه ای در آیفون تصویری تابا مربوط به تصویر ارسالی از پنل درب به مانیتوراست.

قطعی این سیم باعث می شود تا نمایش تصویر دچار مشکل شود. این روش سیم بندی مابین مانیتور و پنل برای حالتی است که شما از سوئیچر داخل پنل درب استفاده کرده باشید.

ما همچنین در مقاله های قبلی به طور کامل درباره تعمیر آیفون تصویری کوماکس توضیح دادیم.

جمع بندی 

در مورد تعمیر آیفون تصویری تابا نکته ای که اهمیت دارد این می باشد که آیفون های تصویری تابا بردهای حساس و آسیب پذیری دارا هستند و تعمیر غیرحرفه ای و سپردن این تجهیزات به افراد غیر متخصص و غیر حرفه ای باعث ایجاد مشکلاتی در آینده برای شما خواهد شد.

از آنجایی که آجیلان تصویر یک تیم تخصصی و با سابقه در این زمینه است این اطمینان وجود دارد که قطعات به کار رفته از بهترین و با کیفیت ترین آن ها انتخاب گردیده است و شرکت ما جهت آسودگی خیال مشتریان کیفیت خدمات و قطعات خود را در زمینه تعمیرات آیفون تصویری تابا تضمین می نماید.

منبع : bit.ly/3Cfa5jN