آیفون های تصویری نسل جدیدی از آیفون های صوتی می باشند.

در آیفون های قدیمی فقط صوت و صدای مراجعه کننده را دریافت می کردیم، اما امروزه با کمک آیفون های تصویری امکان دریافت تصویر مراجعه کننده نیز وجود دارد. احتیاح به تعمیر آیفون تصویری نسبت به آیفون های صوتی مسلما بیشتر و هزینه ی بالاتری دارد.
آیفون تصویری در انواع و اقسام گوناگون با برندهای مختلف در بازار وجود دارد که روش استفاده و تعمیرات آنها تا حد زیادی مثل یکدیگر می باشند.

ما همچنین در مقاله های قبل درباره تعمیر آیفون تصویری آلدو هم توضیح دادیم.

تعمیر آیفون تصویری

تعمیر عدم زنگ خوردن آیفون تصویری 

 

زنگ نخوردن آیفون تصویری از مشکلات رایج این دستگاه است.تعمیرکار آیفون تصویری در اولین قدم بررسی می کند آیا فقط واحد شما زنگ نمی خورد یا این مشکل برای همه ی واحدها وجود دارد. اگر همه ی واحدها با این مشکل مواجه باشند علت این مشکل را در یکی از خروجی های تغذیه می داند.

ما همچنین در مقاله های قبل درباره تعمیر آیفون تصویری الکتروپیک هم توضیح دادیم.

تعمیر آیفون تصویری

اگر علاوه بر زنگ نخوردن صدا هم از گوشی منتقل نمی شود و قفل باز شدن در هم عمل نمی کند، مطمئنا یکی از سیم ها قطعی دارد.

اگر فقط صدای زنگ یکی از واحدها قطع شده بود، مشکل از سیم یا برد آیفون تصویری است و ممکن است بلندگوی آیفون در آن واحد سوخته باشد.

 تعمیر عدم نمایش تصویر آیفون تصویری

 

تعمیرآیفون تصویری

نمایش ندادن تصویر یکی دیگر از ایرادات رایج در تعمیر آیفون های تصویری است.

این مشکل از بد بودن و خرابی تصویر تا قطع کامل تصویر ممکن است اتفاق بیفتد.

در این مشکل هم تعمیرکار آیفون تصویری پس از بررسی اگر متوجه شود آیفون تصویری همه واحد ها تصویر دارند اما تصویر به حالت موج دار است،ایراد را در سیم کشی اصلی آیفون تصویری از کنار سیم برق و تاثیر آن بر روی تصویر و ایجاد نویز می داند.

حتی ممکن است این مشکل به دلیل اینکه خازن تغذیه نشتی کرده باشد رخ دهد.

در مواقعی که آیفون، تصویر دارد ولی کیفیت آن پایین و نویز دار است، معمولا به دلیل استفاده اشتباه از سوئیچر است و این مشکل ممکن است به علت سیم‌کشی قدیمی به وجود آمده باشد، که تعمیرکار با مشخص شدن علت این مشکل اقدام به تعمیر سیم کشی یا نشتی خازن می کند و یا از سوئیچر مناسب استفاده می کند.

اما در مواقعی آیفون تصویر دارد ولی در حین باز کردن تصویر لحظه ای می پرد یا جمع می شود، که این نوع مشکل به دلیل خروجی اشتباهی است که استفاده شده است.
صدا و زنگ وجود دارد ولی تصویر وجود نداردجهت تعمیر آیفون تصویری که با این مشکل مواجه است حتما باید از تعمیرکار و متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

به طور کلی هنگامی که این مشکلی ایجاد می شود معمولا یکی از سیم ها قطع شدند یا جامپر پشت مانیتور قطع شده است.

همچنین این مشکل ممکن است به علت ایراداتی در ماژول تصویر و یا برد مانیتور باشد و حتی ممکن است دلیل نمایش ندادن تصویر ،جابجا شدن یا قطع شدن دو سیم رخ دهد.

« نکته : آجیلان تصویر جهت جلب رضایت مشتریان و صرفه جویی در وقت و هزینه شما عزیزان خدمات تعمیرات آیفون تصویری  و  تعمیر آیفون صوتی در محل انجام می دهد و برای رزرو وقت جهت مراجعه کارشناس کافیست از طریق یکی از راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید و یا فرم درخواست تعمیرات را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.»

ما همچنین در مقاله های قبل درباره تعمیر آیفون تصویری تابا هم توضیح دادیم.

 

باز نشدن درب از سمت آیفون تصویری

 

تعمیر آیفون تصویری

باز نشدن درب ایرادی که بسیار دردسر ساز است و بیشتر از بقیه مشکلات این مشکل آزار دهنده است.جهت تعمیر آیفون تصویری که درب را باز نمی کند، تعمیرکار دقت می کند اگر آیفون تصویری هیچ واحدی دیگری درب را باز نمی کند ممکن است از از ولتاژ تغذیه یا قفل درب باشد ویا ایراد از رله، برد و…باشد.

اما اگر آیفون فقط یک درب یک واحد را باز نمی کند، معمولا مشکل از شاسی درب بازکن است و یا ممکن است دکمه درب باز کن آن آیفون گیر کرده باشد.در صورتی که صدا و تصویر و زنگ نیز کار نکنند مشکل از برد آیفون یا اتصالات آن خواهد بود.

آبی شدن تصویر آیفون

 

تعمیر آیفون تصویری

این مشکل ممکن است به دلیل خرابی دوربینی که روی پنل آیفون نصب شده است باشد.

جهت مطمئن شدن از این موضوع تعمیر کار تصاویر آیفون های واحد های دیگر را چک می کند و اگر همه ی واحد ها دچار این مشکل بودند ایراد از شکستگی یا خرابی پنل می باشد و باید توسط تعمیرکار تعمیر و یا تعویض گردد.

ما همچنین در مقاله های قبل درباره تعمیر آیفون تصویری سیماران هم توضیح دادیم.

خرابی مانیتور آیفون تصویری

 

تعمیر آیفون تصویری

اگر پس از زنگ خوردن پنل دوربین به درستی کار نکند ما نمی توانیم تصویر را به طور واضح ببینیم که این مشکل با تعویض مانیتور حل خواهد شد.در آیفون تصویری پنلی وجود دارد که وظیفه اش نشان دادن تصویر است.

سیگنال هایی که پنل آیفون به مانیتور ارسال می کند طی مراحلی به تصویر تبدیل می شود که یک برد این کار را انجام می دهد و هر گونه اختلالی در این برد، باعث ایجاد مشکل در نمایش تصویر می شود که برای حل این مشکل باید از تعمیر کار در این زمینه کمک گرفت.

ما همچنین در مقاله های قبل درباره تعمیر آیفون تصویری کوماکس هم توضیح دادیم.

نویز و سوت کشیدن آیفون

 

تعمیر آیفون تصویری

سوت کشیدن آیفون تصویری بسیار آزار دهنده و گوش خراش است.

یکی از علت های سوت کشیدن، خرابی میکروفون آیفون تصویری است که تعمیرکار ابتدا در اولین مرحله به بررسی میکروفون می پردازد و اگر ایراد از میکروفون نبود موارد دیگر را مورد بررسی قرار می دهد.

یکی از این دلایل ممکت است قرار گرفتن فلز در برابر آیفون تصویری باشد که تعمیر کار با باز کردن پنل، آن را بررسی و فلز را جدا می کند.

علت دیگر سوت کشیدن می تواند اختلال در برد صوتی آیفون باشد که اگر خراب شده باشد با تعمیر یا تعویض به کمک تعمیرکار مشکل به طور سریع بر طرف خواهد شد.

یکی از عیب های رایج است که با صدای خش خش همراه می باشد.

این مشکل به دلیل بهره گیری از سیم های بدون فویل و استفاده نکردن از شیلد کابل و یا سر بندی نامناسب دو سیم و … می باشد که بنا به تشخیص تعمیرکار آیفون تصویری مشکل رفع خواهد شد.

عوامل تاثیر گذار بر هزینه تعمیرات آیفون تصویری 

 

  • قیمت قطعات خراب شده روی هزینه تعمیر اثر مستقیم می گذارد.
  • قیمت تعمیرکار و تخصص او در زمینه آیفون تصویری روی هزینه ها موثر است.
  • نوع و مدل آیفون تصویری بر هزینه تعمیر آیفون تصویری اثر می گذارد

 

جمع بندی 

 

تعمیرات آیفون تصویری

گاهی اوقات به دلیل عدم رعایت موارد ایمنی آیفون تصویری خراب می شود.

باید دقت شود و نوع قرار گرفتن و نصب آیفون تصویری طوری باشد که در برابر برف و باران و آفتاب زیاد قرار نگیرد.

در صورت برخورد مستقیم برف و باران با آیفون باعث ایجاد اختلال در برق آیفون تصویری می شود.

پس بهتر است دقت کنید و در جایگاه مناسب آیفون تصویری را نصب کنید و اگر آیفون تصویرتان با مشکلاتی که در این مقاله گفته شد،مواجه شد بهترین راه کمک از تعمیرکار حرفه ای و با تجربه در این زمینه است.

منبع : bit.ly/3yor15g

با ما تماس بگیرید

نشانی : تهران ، خیابان ۱۷ شهریور جنوبی ، پایین تر از پل آهنگ ، کوچه رحمتی

تماس : ۳۳۰۶۳۶۸۸-۰۲۱, ۰۹۱۲۵۵۸۷۸۹۲

ساعت کاری : شنبه تا پنج شنبه ۹ الی ۲۰

ایمیل : info@ajilantasvir.com

فرم ثبت خرابی دستگاه جهت تعمیرات

برترین برندهای همکار آجیلان تصویر